ua

Графік роботи:

Пн.-Пт.: з 8:00- 18:00

Сб.-Нд.: вихідний

×

Вхід в кабінет

Реєстрація
Введіть ім'я
Введіть прізвище
First name is not valid!
Last name is not valid!
Це не адреса електронної пошти!
Введіть адресу електронної пошти
Користувач з таким email вже зареєстрований!
Введіть пароль
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Підтвердіть згоду з правилами та умовами
E-mail або пароль неправильний!
Назад

Влаштування і монтаж покрівлі: характеристики, інструменти

26 грудня

Фальцева покрівля: влаштування, плюси і мінуси, особливості

Створення даху досить дороге заняття. Ще це одна з тих частин будівлі, що частіше за інших буде піддаватися зовнішньому впливу. Тому потрібно зробити її максимально надійною і недорогою. Монтаж крівлі ідеально підходить для цих цілей. Про це і піде мова.

Зміст:

Монтаж фальцевої крівлі

Загальний опис і особливості

Фальц — це шов, за допомогою якого скріплюються матеріали (про їх види буде написано нижче). Звідси і назва. По суті, перед нами звичайнісінький дах, тільки створений особливим методом. Погляньте на значущі деталі.

Особливості будови даху

Подивіться на вузли крівлі:

  • Злами — внутрішні і зовнішні;
  • Ендова — верхня частина на стику;
  • Ковзани — одно- і подвійні, хребти;
  • Примикання — бічні і верхні;
  • Обходи труб і торці.

При виготовленні крівлі також використовується гідроізоляційна стрічка, герметик, силікон і спеціальний інструмент.

Подивіться на пристрій крівлі по типу швів:

  • Стоячі — вважаються найбільш надійними. Робляться переважно на поздовжніх з'єднаннях. Даний вузол крівлі буває одинарним і подвійним. Останній збільшує витрату матеріалу, проте є найнадійнішим, так як має на увазі вчинення другого обороту металу всередині шва;
  • Лежачі — цей тип стиків реалізується на поперечних з'єднаннях. Такий підхід до створення вузлів крівлі забезпечує природне видалення води з поверхні, виключаючи ймовірність протікання навіть при відсутності герметика.

Пристрій фальцевої покрівлі по типу швів

Матеріали для виготовлення фальцевої покрівлі

Технологія крівлі дозволяє використовувати значний перелік металевих виробів. Подивіться на них:

  • Сталь оцинкована — зазвичай застосовується матеріал товщиною 4-7 мм. Тут важливо знайти хорошого виробника, який завдасть належний шар цинку. З власного досвіду скажу, що сьогодні 80% продукції не відповідає стандартам. Необроблені листи має сенс брати тільки під подальше фарбування;
  • Сталь, покрита полімерами — це покращений аналог попереднього варіанту. Він же найбільш затребуваний при монтажі за технологією крівлі. Поверхня продукту захищена від рідини, подряпин, нанесених гілками, які прилітають з вітрами, і сонячних променів. Простоїть конструкція до 30 років;
  • Алюміній — дорогий, рідко застосовуваний, але вкрай надійний матеріал. Вибравши його, ви забезпечите свій дах терміном служби приблизно в 60-80 років. До того ж основні елементи крівлі будуть на 100% захищені від корозії. Плюс, вони легкі — економія на несучій системі;
  • Мідь — міцний метал, який змінює відтінок з часом. Причому колір завжди привабливий (червоний, коричневий, золотистий, малахітовий). Продається матеріал в рулонах. При його товщині в 0,8 мм, дах прослужить до 100 років. Враховуйте, що дерев'яна основа не так довговічна.

Більшість виробників продає листи (картини) з уже наявними фальцами. Робляться вони на прокатному верстаті, який створює рівномірний вигин. Дію можна виконати і без допомоги важкої техніки. Тут слід перейти до обговорення інструментів.

Фальцева покрівля

Пристосування для роботи

Подивіться на обладнання для фальцевої покрівлі, яке повинно бути у будь-якого монтажника:

  • Киянки — м'які кувалди для вирівнювання і ущільнення металу;
  • Відправки — лопатки, для зміни форми рамки;
  • Ножиці — ручний інструмент для фальцевої покрівлі, за допомогою якого ви зможете розділяти об'єкти;
  • Лістогиби дозволяють робити зі звичайного аркуша картини з потрібними для скріплення вигинами;
  • Кліщі — ще один ручний інструмент для фальцевої покрівлі. Бувають виду «Чапля» і «Папуги»;
  • Рамки — за допомогою них ви обживається стик. Є на ринку й автоматичні машинки.

Особливості створення бази під установку

Зазвичай обрешітка під фальцеву покрівлю робиться суцільною. Крок (зазор) ставиться в 15-22 см, але не менше 10 см. Вибираються дошки шириною до 15 см, так як більш масивні елементи здатні сильно деформуватися з часом. Це призводить до викривлення металевих деталей і зрозумілим наслідкам у вигляді течі. Суть в тому, щоб людина змогла спокійно ходити по верхній частині будівлі і в разі необхідності провести ремонт. Важливим залишається вибір кріплень і металевих виробів — їх довжина повинна бути в 2 рази більша, ніж товщина пробиваємої конструкції.

Обрешітка під фальцеву покрівлю

Переваги та недоліки фальцевого методу скріплення

Спершу подивіться на плюси технології крівлі і дахів, реалізованих за допомогою неї:

 • Легкість створення об'єктів нестандартної і складної форми;
 • Практично нульовий шанс знизити термін служби листів;
 • Стовідсоткова герметичність в плані пропускання води;
 • Тривала експлуатація (до 100 років);
 • Невелика маса матеріалів.

До мінусів металевої крівлі слід віднести нижчезазначене:

 • Теплопровідність — вона висока, проте при використанні сучасних утеплювачів проблема пропускання холоду зникає;
 • Складність монтажу — технологія фальцевої покрівлі вимагає професіоналізму, тому для робіт краще звернутися у фірму, що дає гарантію.

Варто окремо поговорити про шумоізоляції, яка є вкрай сумнівним недоліком, а то і зовсім стає плюсом.

Чому від вітру гримить фальцева покрівля?

Будь-який метал, особливо, якщо він в листах, гнеться і вібрує від вітру. Почнемо з того, що автор даної статті виріс в приватному будинку з верхньою частиною з оцинкованих листів. Причому фальци проходили тільки по кутах і на стиках полотен шириною 1,5-2 метра. Це найгірший варіант для ізоляції шуму, проте стуки дощу і навіть гул під час урагану не можна назвати неприємним. Він точно не заважає вам дивитися ТБ. Більш того, природні ефекти приємні людському слуху, тому помилково турбуватися про проблему шуму. Це може бути актуально, лише коли ви живете на місцевості, де 80% часу в році вирують тайфуни.

Невеликий висновок: чим менше відстань між швами в конструкції крівлі, тим нижче кількість видаваних матеріалом звуків.

У загальних рисах про монтаж

Установка картин на обрешітку передбачає використання кляммерів як кріплення до несучої частини. Вони чіпляються з одного боку за фальц, а з іншого прикручуються або прибиваються до дерев'яних деталей. В кінці вони закриваються з елементом, який знаходяться поруч. Сам же стик затискається спеціальною рамкою або автоматичним верстатом. Останні самостійно пересувається по лінії з'єднання. Це все особливості технології монтажу крівлі, якими вона відрізняється від інших способів.

Технології монтажу фальцевої крівлі

Резюме

Представлений метод кріплення елементів даху поширений в Європі, СНД та ін. розвинених країнах. Він гарантує довговічність при дотриманні стандартів виконання робіт. Багато в чому якість матеріалу є ключовим фактором для досягнення довговічності.

Тут же доводиться спиратися лише на власний досвід і надійність виробника, так як саме останній вирішує, що буде в складі сталі. Так дешевий лист може бути виконаний із застосуванням великої кількості вторинної сировини, що зробить його крихким. Зазвичай великі компанії, що надають послуги по монтажу та мають «добру» репутацію, добре знають ринок, тому звернення до професіоналів для консультації по створенню фальцевої крівлі , це вірне рішення.

Назад