ua

Графік роботи:

Пн.-Пт.: з 8:00- 18:00

Сб.-Нд.: вихідний

×

Вхід в кабінет

Реєстрація
Введіть ім'я
Введіть прізвище
First name is not valid!
Last name is not valid!
Це не адреса електронної пошти!
Введіть адресу електронної пошти
Користувач з таким email вже зареєстрований!
Введіть пароль
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Підтвердіть згоду з правилами та умовами
E-mail або пароль неправильний!

Фасадні роботи

В сучасному будівництві фасад повинен відігравати не тільки декоративну функцію, але й енергозберігаючу. Широкий вибір оздоблювальних та теплоізолюючих матеріалів дозволяє втілити найсміливіші ідеї та при цьому зберегти високі показники термічного опору стін. Вагомими факторами також являється довговічність, екологічність, безпека, паропроникність. Опираючись на ці характеристики, замовник обирає систему, що найбільше відповідатиме його вимогам.

Перед початком фасадних робіт більшість виконавців здійснює розрахунок кошторисної вартості, як матеріалів, так і послуг. Для обчислення необхідно надати проект майбутнього будинку, де вказано товщина утеплювача, тип оздоблення й конструктивні особливості. Це дасть змогу найточніше сформувати комплексну пропозицію, де прописна ціна на кожен вид послуг. Часто на практиці, клієнти самі формують пиріг стін, читаючи профільні статті, чи покладаються на досвід будівельників. В цьому випадку недотримання технології та брак досвіду може спричинити небажані наслідки, включно до повної заміни фасаду

1. Обираємо утеплювач

В першу чергу визначаємо, який саме продукт найкраще підходить для дому, товщина його шару. У випадку мінеральної вати чи пінополістиролу, що є найбільш поширеними, показник теплопровідності фактично ідентичні й становлять 0,04 Вт/м*К. Різняться вони між собою способом виробництва, пожежною безпекою, здатністю до проходження водяної пари. Варто пам’ятати, що паропроникність шарів стіни має збільшуватись із середини конструкції назовні. У випадку газобетону, поризованих керамічних блоків краще все таки використовувати мінеральну вату. Для монолітних бетонних колон чи фундаментів застосовують екструдований пінопласт, що володіє прекрасними механічними властивостями.

Додатково визначається кліматична зона в якій знаходиться будинок й мінімальні вимоги термічного опору стін, згідно ДБН для цього регіону. Територія України з 2013 року поділена на дві частини з показниками 3,3 м2К/Вт і 2,8 м2К/Вт. Відповідно до фізичних властивостей несучого стінового матеріалу розраховуємо необхідну товщину утеплення. В окремих випадках, завдяки високим показникам опору до втрат тепла одношаровими стінами, утеплення непотрібне. Це стосується пустотілих керамоблоків, газобетону. Їх поверхня лише штукатуриться, а згодом наноситься декоративний шар. Вартість такої конструкції на початковому етапі вища, проте з часом не вимагатиме додаткового обслуговування й повністю себе окупить.

2. Спосіб кріплення

Розрізняють два способи фіксації ізоляційних плит: сухий, мокрий. Перший тип властивий для вентильованих фасадів й вимагає використання анкерних систем. В якості фінішного шару на таких будівлях зазвичай передбачено: сайдинг, облицювальна цегла, металеві панелі. Другий тип вимагає застосування спеціалізованих клейових сумішей. Додатково плити кріплять за допомогою анкерів, їх кількість розраховується відповідно до висотності будівлі й проектних навантажень. Для запобігання розтріскуванню штукатурки попередньо монтується армуючи сітка, по якій наноситься відповідна суміш. Такі роботи слід проводити в період року, коли добова температура не опускається нижче 50С. Перед нанесення декору потрібно провести глибоке ґрунтування всієї поверхні, це гарантуватиме прекрасне щеплення та довговічність. У випадку коли по утеплювачу кріпиться клінкерна плитка чи природний камінь слід підібрати спеціальну панцирну сітку, яка здатна витримувати великі навантаження.

3. Фінішній шар

В залежності від побажань замовника, архітектора чи дизайнера фасад повинен отримати певну структуру й об’єднувати в собі загальну композицію всього будинку. Цього можна досягнути шляхом використання спеціальних штукатурок, клінкеру, сайдингу, металевих панелей, природного каменю чи застосовувати комбінацію цих декорів. Це дозволить надати індивідуальності будівлі, навіть якщо це типовий проект. Найбільш поширеними є декоративні штукатурки, які поділяються на: мінеральні, акрилові, силіконові, силікатні. Різняться між собою ціною, стійкістю до забруднення й дії зовнішніх факторів. Силіконові та силікатні суміші мають здатність до самоочищення й на відміну від акрилових паропроникні.

Використання клінкерної чи облицювальної цегли - це трудомісткий і дорогий процес. Він може відбуватись, як паралельно при зведенні основних несучих стін, так і після, з використанням спеціальних нержавіючих анкерів. В результаті отримуємо довговічний та прекрасний фасад, який прослужить весь термін експлуатації будинку.

Металеві панелі зазвичай використовуються в офісних центрах чи інших будівлях громадського призначення. Вони включають в себе цілу систему металевих направляючих, які розраховуються відповідно до висотності й інших навантажень. Великою їх перевагою є швидкість монтажу, висока якість, прекрасний візуальний вигляд.

Зворотній зв’язок