ua

Графік роботи:

Пн.-Пт.: з 8:00- 18:00

Сб.-Нд.: вихідний

×

Вхід в кабінет

Реєстрація
Введіть ім'я
Введіть прізвище
First name is not valid!
Last name is not valid!
Це не адреса електронної пошти!
Введіть адресу електронної пошти
Користувач з таким email вже зареєстрований!
Введіть пароль
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Підтвердіть згоду з правилами та умовами
E-mail або пароль неправильний!

Фундаментні роботи

В будь-якому будівництві основною й початковою складовою є фундамент. Він залишається незмінним на протязі всього періоду експлуатації будівлі. Потрібно строго дотримуватись порядку та технології  усіх етапів його зведення, оскільки вони є визначальними й формують кінцевий результат. Ціна на такі роботи визначається відповідно до складності, при цьому слід залучати тільки професіоналів з багаторічним досвідом. Розглянемо основні  кроки формування майбутньої  основи будинку.

1.  Проектні роботи

Для того, щоб розробити певний вид (стрічковий,  пальовий,  стовпчастий,  монолітний, гвинтовий) фундаменту необхідно знати властивості ґрунту обраної ділянки, а саме: рівень ґрунтових вод,  рухливість, тип, глибина промерзання для даної місцевості. Неправильно проведене геологічне дослідження може привести до непоправних наслідків або значного збільшення кошторисної вартості . При проектуванні також слід враховувати поверховість, вагу стінового й покрівельного матеріалу, додаткові експлуатаційні навантаження.

2. Геодезична зйомка

Наступний етап передбачає розмітку ділянки під виконаний проект. В наш час здійснюється він за допомогою високотехнологічних приладів (теодоліт, нівелір) з  неабиякою точністю. Перед початком зйомки геодезистом необхідно очистити й вирівняти територію.  По периметру, на перетині несучих стін та перегородок надійно забивають кілки по яких згодом натягується мотузка. Це дозволить  правильно задати межі під риття траншей. У випадку, якщо передбачено підвальне приміщення, спочатку потрібно вирити котлован, а вже згодом робити розмітку.  Висока точність цих робіт забезпечується відповідними інженерними засобами, а також простою перевіркою діагоналей і кутів.

3.  Земляні роботи

Будівельні роботи із  розробки ґрунту є не менш  важливими, за інші етапи. Їх точність може кардинально вплинути на розхід бетону на наступних стадіях, а отже і на вартість будівлі в цілому.  Відповідно до проекту задається ширина траншеї, що становить зазвичай 40-70см і глибина 50-120см. Розробка ґрунту під стрічковий фундамент зазвичай здійснюється вручну або із залученням міні екскаватора.

 Для риття котловану потрібна уже більш потужна техніка і підбирається з розрахунку до типу землі й наявності скальних порід. Грунт із великою кількістю габаритного каміння не годиться для зворотної засипки, тому його необхідно вивозити за межі ділянки або по можливості використати для її вирівнювання.  Це потрібно враховувати при формуванні кошторису оренди техніки. Зміцнити несучу здатність основи ґрунту під фундамент необхідно за допомогою подушки товщиною в 15см. Вона складається з щільно втрамбованого піску й щебеню середньої фракції, повністю повинні бути виключені внутрішні пустоти.

4. В’язка арматури

Для покращення експлуатаційних характеристик бетону необхідно здійснити його армування. Найбільш поширений вид арматури  - це сталевий прут, що володіє прекрасними експлуатаційними характеристиками та є у вільному доступі в різних розмірах.  Перед бетонуванням монтується об’ємний металевий каркас, розміри якого визначаються відносно опалубки.  Його слід  розмістити таким чином, щоб з обох сторін він знаходився на відстані кількох сантиметрів від щитів. Це зумовлено тим, що бетон захищає сталь від дії корозійних явищ. На спеціальному станку відбувається гнуття прутів. З’єднання здійснюється в’язальним дротом або методом зварювання. Зазвичай в специфікації проекту вказано кількість арматури, її тип та розміри. Всі розрахунки інженерами обчислюються згідно навантажень, що виникатимуть під час експлуатації.  Навіть стандартні проекти потребують адаптації, враховуючи особливості ділянки будівництва.

5.  Монтаж вертикальної опалубки

Щоб надати форму фундаменту потрібно використовувати вертикальну опалубку. В більшості випадків застосовуються звичайні дерев’яні щити підсилені брусом збільшеного перерізу. Додатково монтуються наскрізні шпильки із збільшеними шайбами. Варто враховувати , щоб дана конструкція витримала тиск бетону й мала правильну геометрію.

Фундаменти в яких передбачено котлован,  зазвичай монтується  металева опалубка. Її ціна доволі висока, тому будівельниками практикується оренда. Щоб виставити цю конструкцію потрібно використовувати кран, що постійно чергуватиме на майданчику. В результаті така основа будинку  виходить доволі дорогою. Більш поширеними є готові блоки, монтаж яких відбувається на підготовлену бетонну поверхню. Цей процес значно швидший та дешевший.

6. Заливка бетону

Згідно проектних даних визначається марка і кількість бетону. Сьогодні його доставка здійснюється безпосередньо на об’єкт за допомогою автомобільних міксерів. Виготовляється він на заводі по строгій рецептурі, тому отримуємо однорідний продукт із заявленими характеристиками. За вимогою надаються відповідні сертифікати. В літній період поверхню щитів й подушку потрібно полити водою, щоб вони не вбирали її з бетону. Заливка відбувається безперервно,  шар за шаром з використанням спеціального вібратора, що унеможливлює появу пустот й тріщин в майбутньому. Для подачі бетону у важкодоступні місця та пришвидшення роботи використовується  бетононасос.  Враховуючи вартість опалубки та дотримуючись технології, конструкцію можна знімати через тиждень. Навантажувати фундамент слід через 28 днів.  В жарку погоду, під час застигання його потрібно поливати водою.

7.  Гідроізоляція та зворотна засипка

Захист фундаменту від шкідливого впливу вологи є завершальною стадією в його будівництві. Це дозволить також зберегти сухість підвальних приміщень й загалом підвищить термін експлуатації всієї будівлі. Важливо  правильно влаштувати гідрозахист на ділянках з високим рівнем ґрунтових вод. В переважній більшості основним матеріалом для такого виду робіт служить бітумна мастика. Перед її нанесенням слід позбутись бруду на бетонній поверхні. Також потрібно закрити всі отвори чи заглибини за допомогою клейових сумішей. Додатково використовується праймер, що служить ґрунтовкою глибокого проникнення й забезпечує кращу адгезію. Нанесення бітумною мастики відбувається в кілька шарів за допомогою шпателя. Враховуючи високу теплопровідність бетонних стін, їх утепляють екструдованим пінопластом. Це запобіжить появі мостиків холоду в підвальних приміщеннях. Щоб не пошкодити утеплювач та гідроізоляцію при зворотній засипці використовується спеціальна об’ємна гідроізоляційна плівка.  Для завершальних земляних робіт зазвичай використовується звичайний грунт або пісок, що легко піддається ущільненню.

Зворотній зв’язок