ua

Графік роботи:

Пн.-Пт.: з 8:00- 18:00

Сб.-Нд.: вихідний

×

Вхід в кабінет

Реєстрація
Введіть ім'я
Введіть прізвище
First name is not valid!
Last name is not valid!
Це не адреса електронної пошти!
Введіть адресу електронної пошти
Користувач з таким email вже зареєстрований!
Введіть пароль
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Підтвердіть згоду з правилами та умовами
E-mail або пароль неправильний!

Покрівельні роботи

Покрівельні роботи  - це один з найвідповідальніших етапів при будівництві будинку. Вони передбачають кілька послідовних стадій, дотримання  яких забезпечить правильний монтаж даху та довгий термін його експлуатації. В іншому випадку можливі небажані наслідки, що приводять до  протікань, постійного конденсату  чи повної  заміни всієї конструкції. Ціна на такі роботи різниться відповідно до кваліфікації монтажних бригад. Розглянемо порядок виконання для того, щоб майбутній замовник зміг, хоча б поверхнево оцінити якість наданих йому послуг.

1.  Розрахунок загальної вартості даху

Проект майбутнього будинку передбачає велику кількість креслень для кожного етапу будівництва. В них вказані конструктивні особливості окремих його частин. Це дає можливість ще на ранній стадії, коли відоме лише місце будівництва скласти комерційну пропозицію з продажу будівельних матеріалів та монтажних послуг.  Забудовник  оцінить свої фінансові можливості й обере для себе найкращий варіант.

При комплексному замовленні будівельні компанії беруть на себе поставку усіх матеріалів для даху, попередньо склавши кошторис. В першу чергу враховується вартість деревини з доставкою на об’єкт, її обробка й складування. Окремо розраховується ціна на покрівельні матеріали, аксесуари, розхідники, логістичні послуги, монтажні роботи. Вибір покрівлі надзвичайно широкий, починаючи від метало черепиці  за 5 євро/м2  чи керамічної черепиці від 9євро/м2, закінчуючи фальцевим дахом з міді чи титан-цинку за 45 євро/м2. Остаточне погодження клієнтом тої чи іншої пропозиції й визначить загальну суму. Слід пам’ятати,  що залежно від типу обраних матеріалів визначається й вартість покрівельних робіт від 250грн/м2, що може суттєво різнитись.

2. Монтаж кроквяної системи

Для даху розроблена детальна специфікація по несучих елементах , як дерев’яних, так і металевих. В ній вказана довжина й переріз кожного елемента, а також метод кріплення. Вона розрахована відповідно до снігових і вітрових навантажень даного регіону , а це приблизно 165кг/м2, обов’язково включає вагу самого покрівельного матеріалу. Часто маса покрівлі суттєво різниться і становить від 5кг/м2 до 60кг/м2. Для зведення кроквяної  системи потрібно використовувати  деревину  хвойних порід не нижче другого сорту й відповідної вологості. Перед монтажем проводиться обробка спеціальною речовиною , що дозволяє вберегти конструкцію від дрібних шкідників, плісняви чи вогню. За наявності металевих елементів в кроквяній системі потрібно провести їх належне ґрунтування, так як підпокрівельне середовище в процесі експлуатації доволі агресивне й може спричинити корозію. При зведенні дерев’яної  конструкції даху з’єднання виконується  за допомогою спеціальних замків. Додатково встановлюються металеві клямри й наскрізні шпильки.

3.  Встановлення гідроізоляції

Захистити внутрішні шари даху від впливу вологи це основне завдання покрівлі. Проте, якими б не були замкові з’єднання потрапляння сухого снігу чи бокового дощу є з високою імовірністю. В цьому випадку використовують спеціалізовані гідроізоляційні мембрани. Ще на початковій стадії, відповідно до обраної покрівлі й конфігурації даху визначається її тип й характеристики. Важливими  є такі параметри як: щільність, паропроникність, стійкість до впливу ультрафіолету, клас горючості, водонепроникність. Для належного функціонування  потрібно також подбати про проклейку усіх швів й примикань за допомогою спеціалізованих стрічок й герметиків. Обов’язково слід заводити мембрану на стіни, забезпечити захід кожного наступного шару мембрани не менше ніж на 15см. Монтується вона безпосередньо на утеплювач за рахунок своїх високих дифузійних властивостей пар з легкістю проходить через мікропори. У випадку дрібних пошкоджень використовуються ремонтні стрічки. Надійна мембрана забезпечить повну герметичність та випускатиме залишкову вологу з  підпокрівельного простору назовні. 

4. Монтаж водостічної системи

Відведення дощових опадів з даху є невід’ємною складовою належного функціонування  всього будинку. Відповідно до площі  й кількості точок зливу здійснюється підбір перерізу водостоку. Після встановлення металевих обробок, що захищають карниз від впливу вологи монтується система кронштейнів з кроком 50-70см. Цей показник залежить  від матеріалу й конструктивних особливостей. Слід забезпечити їх нахил з мінімальним вимогами 3мм/м.п. Це дозволить швидко відводити опади, виключаючи перелив. Часто в зимовий період, через недостатній нахил вода постійно знаходиться в ринві, що призводить до її замерзання.  Згодом ці процеси сприяють пошкодженню ущільнювачів, що в майбутньому гарантує протікання в місцях з’єднання. При встановленні металевих систем з полімерним  покриттям слід використовувати спеціальні ножиці, що не руйнують захисний шар.

5. Монтаж обрешітки

Відповідно до типу покрівлі здійснюється монтаж обрешітки, що служитиме каркасом для кріплення й забезпечить постійний притік свіжого повітря. Це дозволить також видаляти вологу, що в процесі експлуатації накопичується в середині даху. Для лат зазвичай використовується дерево перерізом 50х50мм, 40х60мм, 30х70мм, а для контрлат 30х50мм. Завдяки обрешітці ми задаємо розбиття  даху, щоб в результаті отримати цілі й рівні ряди без лишніх підрізань, як вздовж, так і поперек. Це забезпечить прекрасний візуальний вигляд й високу герметичність. Перепад по висоті лат на двохметровому рівні  не має перевищувати 5мм, тільки в цьому випадку можна розраховувати на якісний монтаж матеріалу. Тому слід використовувати якісну деревину й користуватись послугами кваліфікованих покрівельників.  Для фальцевої покрівлі замість обрешітки краще облаштувати суцільний дощатий настил до якого безпосередньо кріпляться металеві картини.

6. Монтаж покрівельного матеріалу

Завершальний етап зведення даху передбачає монтаж покрівлі. Для прикладу керамічна черепиця монтується на попередньо набиту обрешітку з відповідник кроком. Він залежить від моделі, так як кожна має свій тип  замкових з’єднань, ширину й довжину покриття.  Кріплення відбувається за допомогою спеціальних оцинкованих клямерів, що при різких поривах вітру забезпечують пружні деформації.  Часто при складній конфігурації даху окремі дахівки потрібно підрізати, в цьому  випадку використовують нержавіючий клямер у вигляді зажиму. Для черепиці типу «бобровий хвіст» кріплення відбувається шурпами з нержавіючої сталі, при чому слід залишити невеликий люфт. При монтажі першого ряду слід слідкувати за тим, щоб його нависання  на водостічним жолобом становило 1/3 діаметру системи.

Також слід подбати про належне примикання черепиці до стін.  Для цього використовують спеціальні стрічки  на клеєвій основі. Основним матеріалом для них служить алюміній, мідь, олово, що є доволі пластичним й їм легко надати різноманітних криволінійних форм. Варто також пам’ятати що поверхня для приклеювання має бути чистою, а температура навколишнього середовища не нижче 50С. Додатково встановлюється зарізна металева планка, що фіксується поверх стрічки за допомогою дюбелів. Необхідно провести додаткову герметизацію прорізаного шва за допомого герметика стійкого до дії ультрафіолету.

Для металочерепиці монтаж проводиться набагато швидше, оскільки одразу встановлюються листи великої площі. Кріпляться вони за допомогою шурупів з прорезиненими шайбами. У випадку необхідності різки використовують  ножиці по металу, а не болгарка, що руйнує захисне цинкове покриття. Заміри даху для розрахунку металочерепиці  необхідно проводити після зведення кроквяної системи, для забезпечення точності й зменшення кількості відходу.

Фальцева покрівля  вимагає неабиякого досвіду поводження з металом. Потрібно ідеально знати  його фізичні властивості, так як мідь, алюміній, титан-цинк чи сталь мають різні коефіцієнти температурного  розширення й пластичність. Це вимагає розраховувати необхідну кількість рухомих й нерухомих клямерів на квадратний метр площі даху, відповідно до довжини скату. Ці кріплення приховані й під час монтажу ховаються у повздовжній шов фальцу. Також потрібно подбати про належну вентиляцію, встановивши  спеціальні елементи на гребнях і карнизах. Фальцева покрівля є найбільш герметичною для скатних дахів, так як може застосовуватись від 3 градусів.

7. Утеплення даху

Комфортне проживання в будинку з мансардним поверхом можна досягнути шляхом утеплення даху.  Для цього зазвичай використовуються мінеральна вата в матах. Її укладання відбувається в декілька шарів, щоб наростити відповідну товщину, яка забезпечить найкращі  показники енергозбереження. Часом використовують й інші теплоізолюючі матеріали, які не підтримують горіння та є екологічно безпечними. Товщина утеплення базальтовою ватою наприклад  для Львова має становити не менше 20см, це забезпечить мінімальні вимоги опору теплопередачі, відповідно до будівельних норм. Для того, щоб відсікти гаряче повітря й пар від утеплювача необхідно подбати про пароізоляцію. Використовуються спеціальні плівки з алюмінієвою фольгою, окремо проклеюються шви й примикання за допомогою спеціалізованих нетоксичних герметиків й стрічок.

Зворотній зв’язок