ua

Графік роботи:

Пн.-Пт.: з 8:00- 18:00

Сб.-Нд.: вихідний

×

Вхід в кабінет

Реєстрація
Введіть ім'я
Введіть прізвище
First name is not valid!
Last name is not valid!
Це не адреса електронної пошти!
Введіть адресу електронної пошти
Користувач з таким email вже зареєстрований!
Введіть пароль
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Підтвердіть згоду з правилами та умовами
E-mail або пароль неправильний!
Назад

Керамічна черепиця плоского профілю

20 серпня

Сучасні тенденції в архітектурі спонукають виробників покрівельних матеріалів постійно вдосконалюватись та пропонувати нові ідеї для ринку  будівництва. Керамічна черепиця залишається  одним з найбільш гнучких продуктів в цій сфері, оскільки не тільки тримає свої позиції, але й демонструє стабільний приріст. Завдяки моделям плоского профілю ця тенденція зберігатиметься ще тривалий час. В асортименті черепиці різних форм та розмірів. Особливої уваги заслуговує кольорова гама, що дозволяє з легкістю підібрати  необхідний відтінок покрівлі чи фасаду.

Моделі черепиці плоского профілю

Форма черепиці визначає майбутній вигляд  даху. Моделі плоского профілю включать в себе наступні види черепиці: «бобровий хвіст», плоска з одним або двома пазами («марсилька»), плоска з боковим замком. Кожна з них має свої особливості та може використовуватись в якості покрівельного чи фасадного матеріалу. Перші два типи найкраще підходять для нових будинків класичної архітектури або реставраційних робіт. Керамічна черепиця прямокутної форми  з плоскою поверхнею  - це тренд в модернових спорудах приватного чи комерційного спрямування. За часту вона також знаходить застосування на вентильованих фасадах.

Особливості монтажу черепиці

Будь-який облицювальний матеріал вимагає рівної основи для монтажу. Це ж стосується й керамічної черепиці. Плоский профіль робить помітними усі перепади обрешітки, на відміну від моделей хвильової форми. Тому наперед слід подбати про високу якість деревини. На відміну від хвильових моделей, черепиця плоского формату має вищі вимоги до гідроізоляції. Більшість виробників має обмеження на застосування, використовуючи в технічній карті продукту такий показник,  як мінімальний рекомендований кут нахилу даху. В основному моделі плоского профілю з боковим замком монтуються на покрівлі не нижче 25 градусів. Для черепиці «бобровий хвіст» цей показник слід збільшити до 30 градусів, оскільки в неї відсутні замки.

Завдяки використанню спеціальних мембран підвищеного класу гідроізоляції, а також суцільного дощатого настилу, монтаж можна здійснювати при нижчих кутах. В цьому випадку черепиця слугуватиме суто декоративним покриттям, яке захищатиме мембрану від ультрафіолету.

Для моделей плоского профілю монтаж здійснюється двома методами: прямі ряди або із зміщенням на половину ширини наступного по відношенню до попереднього ряду. Під час замовлення керамічної черепиці слід наперед уточнити, який саме тип кладки передбачено проектом. Додатково розраховуються спеціальні половинчасті додатки, особливо це стосується дахів односкатної чи двохскатної конфігурації.

Черепиця «бобровий хвіст» передбачає два види монтажу: «луска», «коронка». Перший метод забезпечує перекриття рядів в 50%, з середнім кроком обрешітки 15,5см. Для цього типу кладки заводом розроблені фронтонні елементи, що закривають одразу два ряди. Також доступні елементи шириною 3/4 і 5/4 від ширини рядової черепиці, які закривають тільки один ряд . Тип монтажу «коронка» в більшості випадків використовується при реставраційних роботах.  Цей метод передбачає перекриття суміжних рядів в 20%, що є достатнім для забезпечення герметичності. В цьому випадку крок обрешітки становитиме 31см.

 

Додаткові аксесуари

Для протидії поривам вітру виробниками розроблені спеціалізовані засоби кріплення. У випадку черепиць плоского формату використовуються забивні клямери. Вони фіксують основу  знизу, не даючи шансу вітру на підрив. До наших днів дійшло чимало дахів, де не використовуються жодні кріплення, а черепиця тримається за рахунок власної ваги. Виробники постійно вдосконалюють свої технічні рішення, для покрівель будь-якої складності, вирішуючи найскладніші проблеми. Для сучасних дахів з кераміки розроблені спеціальні додатки, що забезпечують інтеграцію  технологій: антенна черепиця, під сонячний колектор, прозора з плексигласу, черепиця з фотоелементами та ін..

Назад